XI Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej

    Czytaj więcej... W dniu 02.03.2024r.  na gościnnym obiekcie LO w Rawiczu odbyły się XI Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. W imprezie, która mała formułę open udział wzięło 182 zawodników z 20 klubów strzeleckich  z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.  Doskonale spisali się na tych zawodach zawodnicy BOCK Rawicz. Justyna Kaczmarek w konkurencji Kpn40 juniorów zajęła czwarte miejsce, awansując do finału, w którym ostatecznie zajęła miejsce piąte.

Srebro Kacpra na zawodach Grand Prix w Katarze!!!!

 Czytaj więcej...   Kacper Baksalary, zawodnik klubu ,,BOCK" Rawicz, członek kadry narodowej, zajął drugie miejsce w konkurencji Skeet podczas zawodów Grand Prix Amir w Katarze!!!! Kacper, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

 

Wielki Puchar Kaczawy

 Czytaj więcej...  Jak co roku w lutym gościliśmy na międzynarodowych zawodach strzeleckich o ,,Wielki Puchar Kaczawy" w Złotoryi. Organizacja oraz atmosfera na zawodach jak zwykle była doskonała. W pierwszym dniu zawodów startowali nasi juniorzy i seniorzy. Zuzanna Winna wystrzelała 538 pkt. zajmując ósme miejsce w konkurencji Ppn60 juniorek i awansując do finału, w którym zajęła ósme miejsce. Mateusz Rutkowski wystrzelał 544 pkt. zajmując tak jak Zuzanna ósme miejsce w konkurencji, a w finale ostatecznie zajął miejsce siódme. Jakub Zaremba w konkurencji Kpn60 seniorów zajął 15 miejsce z wynikiem 581,9 pkt. Justyna Kaczmarek z wynikiem 600,3 pkt. w konkurencji Kpn60 juniorek zajęła 14 miejsce, a Łucja Kłak w tej samej konkurencji zajęła miejsce 24 z wynikiem 561,3 pkt. Mikołaj Szymczak w konkurencji Ppn60 seniorów uzyskał wynik 541 zajmując 26 miejsce. 

XII Zimowe Zawody o Puchar Prezesa BOCK

  Czytaj więcej... W dniu 18.02.2024r. na strzelnicy rzutkowej w Rawiczu odbyły się XII Zimowe Zawody o Puchar Prezesa ,,BOCK". W konkurencji Trap25 zwyciężył Stanisław Sołtys BOCK Rawicz (21 pkt.), drugie miejsce zajął Norbert Breska BOCK Rawicz (19 pkt.), trzecie Antoni Sołtys BOCK Rawicz (17 pkt.). W drugiej konkurencji, która odbyła się w tym dniu PARKOUR75 najlepszym strzelcem okazał się Norbert Breska (70 pkt.), drugie miejsce zajął Bartłomiej Kaczmarek MUSZKIET Konin (68 pkt.), trzecie Damian Zych VIS Gostyń (67 pkt.). Dziękujemy wszystim uczestnikom, i zapraszamy na kolejne zawody!!!!

Zawody z okazji 104 Rocznicy Powrotu Rawicza do Polski

  Czytaj więcej...  Niedawno kończyliśmy stary rok, a już jesteśmy po pierwszych tegorocznych zawodach z okazji ,,104 Rocznicy Powrotu Rawicza do Polski".  Frekwencja jak zwykle dopisała, a zawodnicy startowali w 10 konkurencjach strzeleckich. W konkurencji Psp20 zwyciężył Adam Kowalski BOCK Rawicz (191 pkt.), drugie miejsce zajął Krzysztof Mollus AMATOR Wrocław (184 pkt.), trzecie Sławomir Karlik BOCK Rawicz (182 pkt.). W konkurencji Pcz20 25m. najlepszym strzelcem ponownie okazał się Adam Kowalski (186 pkt.), drugi był Jacek Wałęcki CZAK Wałbrzych (184 pkt.), trzeci Marek Wystygło ŚLĄSK Wrocław (179 pkt.). 

Święta 2024

Czytaj więcej... Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim członkom
i sympatykom naszego klubu życzy Zarząd.
            

 

 

Zawody Mikołajkowe

   Czytaj więcej...  Jak ten czas leci. To były już niestety ostatnie tegoroczne zawody. Mimo nie najlepszej aury frekwencja  dopisała. Udział w zawodach wzięło ponad 80 zawodników. W konkurencji Psp20 zwyciężył Cezary Gajdemski AMATOR Wrocław, drugi był Bogdan Wojtal BOCK Rawicz, a trzeci Jakub Kapłon AMATOR Wrocław. W konkurencji Pcz20 tarcza TS2 ponownie wygrał Cezary Gajdemski, na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Szymczak BOCK Rawicz, a na trzecim Marcin Stoiński BK Rawicz. W konkurencji Pcz20 tarcza 23p najlepszym zawodnikiem okazał się Emanuel Olszewski BOCK Rawicz, przed Marcinem Stoińskim i Jarosławem Stepą BOCK Rawicz.

Kurs sędziego strzelectwa sportowego i prowadzącego strzelanie

       Rawicki Klub Sportowy BOCK w Rawiczu i KS WZSS w Poznaniu, informuje, że w dniach  10 i 11 lutego 2024r. od godz. 9.00  odbędzie się kurs w celu uzyskania uprawnień sędziego strzelectwa sportowego klasy III, podwyższenie na klasę II oraz kurs w celu uzyskania uprawnień prowadzącego strzelanie. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest spełnienie wymogów zawartych w Regulaminie Kolegium Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Osoby nie spełniające postanowień regulaminu nie zostaną zakwalifikowane do udziału w kursie.

Finał Pucharu Polski oraz Finał Ligi Strzeleckiej w Kochcicach

   Czytaj więcej... W dniach 19-21.10.2023r. w Kochcicach odbył się Finał Pucharu Polski w rzutkach, a dzień później, w dniu 22.10.2023r. Finał Ligi Strzeleckiej PZSS. W obu tych zawodach udanie startowali zawodnicy naszego klubu. W Finale Pucharu Polski srebrny medal w konkurencji Trap125 kobiet zdobyła Wiktoria Lokś, a w konkurencji Skeet125 mężczyzn złoto zawisło na szyi Kacpra Baksalarego.

Mistrzostwa Klubu ,,BOCK"

   Czytaj więcej...  Za nami kolejne Mistrzostwa Klubu ,,BOCK", a więc to znak, że koniec roku blisko. Jak zwykle dopisała aura oraz frekwencja zawodników. W konkurencji Psp20 zwyciężył Adam Kowalski BOCK Rawicz, drugie miejsce zajął Krzysztof Mollus AMATOR Wrocław, trzecie Sławomir Karlik BOCK Rawicz. W konkurencji Pcz20 tarcza TS2 skład podium był identyczny, pierwsze miejsce Adam Kowalski, drugie Krzysztof Mollus, trzecie Sławomir Karlik. W konkurencji Pcz20 tarcza 23p ponownie ten sam skład, ale kolejność następująca: zwyciężył Adam Kowalski, drugie miejsce zajął Sławomir Karlik, trzecie Krzysztof Mollus. W konkurencji pistolet dynamiczny zwyciężył Mariusz Tabaka BOCK Rawicz, przed Sławomirem Karlikiem i Adamem Kowalskim